Slapská přehrada
|

Obrázky z výletů po Česku (2018)

Náš web Čarokrásné putování se zvolna plní zážitky ze zahraničních cest, ale i v České republice je krásně. Rád bych se podělil o fotografie z několika tuzemských výletů, které jsme podnikli během roku 2018.

8. 4. 2018 Procházka po Berounsku

Na jaře jsme se prošli Křivoklátskou vrchovinou z Berouna do Nižboru. Cestou jsme objevili krásný rozkvetlý svah. Nadšeně jsem vylovil makro objektiv a dal se do focení.

14. 4. 2018 Jeseníky

V dubnu jsem si pořídil nové boty, abych měl v čem chodit na Islandu a potřeboval jsem je pořádně otestovat. Vyrazil jsem na jednodenní túru po hřebenu Jeseníků. Moje trasa začala u motorestu Skřítek, pokračovala po hřebeni až na Praděd a odtud dolů do Červenohorského sedla. Jedná se o krásnou túru a mohu ji jedině doporučit. Šel jsem ale ještě příliš brzy a ve vyšších polohách mě překvapilo velké množství sněhu.

13. 5. 2018 Červené blato

V květnu jsme se s Jituškou podívali do Červeného blata v jižních Čechách. Je to ideální měsíc, protože zrovna rozkvétá rojovník bahenní a po celé oblasti je cítit jeho specifická vůně.

24. 6. 2018 Vyhlídka Máj

Ano, i my jsme museli navštívit tuhle populární vyhlídku nad meandry Vltavy ve středních Čechách.

29. 6. – 1. 7. 2018 Suchdolsko a Novohradské hory

Ještě před cestou na Island jsem se krátce zastavil na jihu Čech a mimo jiné jsem měl čas trochu otestovat novou akční kameru YI 4K+.

18. 8. 2018 Ještěd

V srpnu jsme s Jituškou podnikli túru z Kryštofova údolí na Ještěd. Byla to krásná a pohodová procházka na jejímž konci jsme byli odměněni výhledem do širého okolí.

12. 10. 2018 Slapská přehrada

Na říjnovém teambuildingu jsme měli na programu procházku ke Slapské přehradě. Výhledy mě nadchly natolik, že jsem musel vylovit kameru a udělat několik fotografií.

Podobné příspěvky