Ráno u jezera Almsee
| |

Berchtesgaden a Dachstein

Na začátku července 2019 jsme s mamkou podnikli čtyřdenní výlet do Německých a Rakouských Alp. Tohle je výběr fotek z naší cesty.

První den naší cesty po Alpách jsme strávili v německém národním parku Berchtesgaden. Vyjeli jsme lanovkou na vrchol Jenner, odkud byl dechberoucí výhled na okolní hory a hlavně na jezero Königsee.

Cestou na ubytování do Rakouska jsme se zastavili u nádherného vícepatrového vodopádu Gollinger. Schůdky vedly až k místu, kde voda vytékala z jeskyně a řítila se dolů mezi skálami. Fotografie zobrazuje poslední a nejvyšší patro.

Lanovka Dachstein – sice tahle projížďka nepatřila zrovna k nejlevnějším atrakcím, ale rozhodně to za to stálo. Za několik minut jsme stanuli nad ledovcem a rozhled po okolní krajině byl nezapomenutelný.

Slunce prosvítá skrz nádherný a takřka neznámý vodopád dostupný jen kratičkou procházkou od silnice – Johannesswasserfall.

Hledali jsme hezké místo na pozorování západu slunce a nakonec jsme ho našli jen kousek od ubytování na malém kopečku uprostřed vesnice Neuberg.

Ihned po východu slunce jsme zamířili k nádhernému jezírku Almsee kousek pod Dachsteinem. V tuhle brzkou hodinu jsme tam byli téměř sami.

Večer jsme strávili pozorováním bouřlivého počasí z menší hory Rossbrand naproti Dachsteinu.

Mlhavé dopoledne u jezera Gossauseen – poslední zastávka na cestě domů.

Podobné příspěvky